Yeni bir gelecek inşaa etmek mümkün…

Kendinizle olan ilişkinizde kapsayamadığınız yanınızı, çocuğunuz ile olan ilişkinizde kucaklayamazsınız. İşte bu yüzden, her yolculuk önce sizinle başlar.

“Ebeveyn Koçluğu ” kendi farkındalıkları ile bilinçli bir irade geliştirmek ve geleceğe aydınlık bir miras bırakmak isteyen tüm evebeynlere özel tasarlanmış bir programdır.

Ebeveyn olduğumuzda mecazi olarak eski halimize ölür yeni çocuklu halimize doğarız. Eski halimize kocaman bir veda yeni halimize kocaman bir kucaklama getirir. Ancak büyük değişimler beraberinde belirsizlikleri getirir ve bu da yeni ve her ne kadar araştırsak dahi, okusak, izlesek, dinlesek ve yolumuzu bilinir hale getirmeye çalışsak dahi her ilk ile bilinmeyeni kucakladığımız bir süreçtir.

Ebeveyn Koçluğunun temel amacı, ailelerin mutlu, özgüvenli ve başarılı çocuk yetiştirmelerine yardımcı olmaktır. Ebeveyn Koçluğu , ‘başarı-odaklı mutluluk’ anlayışından, ‘mutluluk-odaklı başarı’ anlayışına bir yolculuk sunmaktadır. Bunun için öncelikle ailelerin, kendi ‘birey olma’ yolculuğuna adım atmaları gerekir. Ebeveyn Koçluğunda ‘birey olmanın’ temel prensipleri anlatılmaktadır. Çünkü kendini olduğu gibi kabul etmeyen yani ‘birey olamayan’ bir çocuk mutlu ve anlamlı bir yaşam süremez.

Yeterince iyi olabildiğimizi anlamamız bazen zaman alır. Çünkü bunu kabul etmek cesaret gerektirir, farkındalık gerektirir, kabul gerektirir çokça kendi içimizdeki çocuğa temas gerektirir. Dünden bugüne bizi taşıyan öğretilen doğruları, sınırlarımızı, inandığımız şeyleri sorgulamamızı gerektirir. Ancak daha iyi halimize kavuşmak, bilinçli ve kendi irademiz ile kararlar verebilmemiz için bu çok önemlidir.

Bu halimize dönüştüğümüzde hem kendimize hem de çocuğumuza gerçekten ihtiyacı olanı ve gerekli alanı oluşturabiliriz.

Bu yol, hem kendinizi hem de kendinizle ilgili keşiflerinizin ebeveyn halinize nasıl yandığını fark etmenize olanak sunacak şekilde ana çatıda aşağıdaki başlıkları kapsamaktadır.

  • Ebeveynlik yolculuğuna yeni bir pencereden derinlemesine bakış,

  • Kahramanımız olan ebeveynin bitmeyen zorlu macerasının keşfi,

  • Kendi farkındalıklarımız ile temas ve bunun yansımalarının keşfi,

  • Tüm bu farkındalıklarla “Koçvari Ebeveyn” olmak için temel koçluk becerileri,