ENDERUN MODÜLÜ

ENKOMAT

  • Matematik bugüne kadar ülkemizde genel anlamda hepimizin korkulu rüyası olmuştur ama artık bu programla birlikte eğlenerek öğrenecek, keyif alarak işlemler yapacak ve bir sonraki dersimiz ne zaman diyeceksiniz.

Peki, EnkoMat’ta neler yapıyoruz?

  • Dört işlemi kolayca öğreniyoruz,
  • Parmaklarla işlem yapmaktan kurtuluyoruz,
  • Zihinden işlem yapıyoruz,
  • Çarpım tablosunu hikâyeler ve neşeli animasyonlarla öğreniyoruz,
  • Matematiği eğlenerek ve keyifle işlediğimiz bir ders haline getirip hayatımızın merkezine alıyor, özgüvenimizi arttırarak kişiliğimizde de önemli değişiklikler olduğunu fark eder hale geliyoruz.
  • Ne dersiniz gençler gerçek anlamda eğlenerek, keyif alarak, ders bittiğinde bir daha ki dersi sabırsızlıkla bekleyeceğimiz dersler yapmaya hazır mısınız? Eğer siz de hazırsanız bizler de Tefviz Çocuk Akademisi, olarak her zaman hazırız ve sizlerle yapacağımız dersleri heyecanla bekliyoruz. İlk dersimizde görüşmek üzere…

“Matematik, dünyayı anlamamızda ve yaşadığımız çevreyi geliştirmede başvurduğumuz bir yardımcıdır.”

Baykul

ENDERUN MODÜLÜ

Keşifler Dünyası: Eğlenceli Bilim Atölyesi

Güneş, Dünya ve Ay… 

Astronomi dünyası…

Çevremizdeki canlıları keşfetmek…

Hayatımızdaki ışık…

 Sesin yolculuğu…

Bilim ülkesinin renkli ve macera dolu sokaklarının keşfedip her köşe başında ünlü bilim insanlarıyla tanışacağınız eğitimimizde keyifli, öğretici etkinlikler ve deneylerle sizler de kâşif olma yolunda adımlar atacaksınız. 

Video ve görsel sunumlarla desteklenen içeriklerimiz için şimdiden evde size özel bir alan hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Dünyanın niçin yaratıldığı bilinmezse nasıl yaratıldığının bir önemi yoktur. Niçini bilinmeyen şeyin neden yapıldığının faydası olmaz.

Lâ Edri

ENDERUN MODÜLÜ

İlk yardım

“Bazen saniyeler içinde yapılan ufak bir müdahale hayat kurtarabiliyor.”

İlk yardım; tıbbi malzeme gerekmeden yapılan ilk müdahaledir.

Elbette ki herkesin sağlıkçı ya da doktor olmasını beklemiyoruz. Bazen saniyeler içinde yapılan ufak bir müdahale hayat kurtarabiliyor. Ancak toplumumuzda ilk yardım eğitiminin maalesef ciddi boyutta yetersizliği ve eksikliği görülmektedir. Kazalar, hastalıklar, rahatsızlıklar, hava yolu tıkanmaları gibi olaylara karşı daha bilinçli bir yaklaşım sergileyerek bu yetersizlik ve eksikliğin önüne geçebiliriz. Saniyelerin öneminin olduğu bu gibi durumlara bilinçsizce yaklaşmak bir o kadar da geri dönüşümü mümkün olmayan sekellere sebebiyet verebilir.

Tefviz Çocuk Akademisi, ilk yardım derslerinde, ilk yardımla ilgili temel uygulamaları öğreneceksiniz. Aynı zamanda kazalardan ve yaralanmalardan korunmak için uymanız gereken güvenli davranış kurallarını da bulacaksınız. Oyunlar, hikâyeler ve pratik uygulamalarla öğreneceğiniz konulardan büyük keyif alacağınızı düşünüyoruz.

İnsan yaşamı için bu kadar büyük bir önemi olan ilk yardım eğitimini aldığınızda topluma hizmet ederek katkı sağlayabilir ve bir hayat kurtarabilirsiniz. Bir hayat bir insan demek…

“ Sorumluluğumuzun farkındayız…

ENDERUN MODÜLÜ

Sağlık: Anatomi ve Ergenlik

Gerçek hayat arkadaşın vücudundur.

  • Siz ve vücudunuz doğumdan ölüme kadar birliktesiniz. Onunla geçirdiğiniz tüm zamanlar sizin sorumluluğunuzdadır ve bedeniniz olumlu ya da olumsuz mutlaka size geribildirim verir. Ona ne kadar iyi bakarsanız o da size o kadar iyi bakar. Yedikleriniz, içtikleriniz, onu formda tutmak için yaptıklarınız, stresle başa çıkış yollarınız ve tabi ki onu gerektiği gibi dinlendirmeniz… Hepsi bu dersimizde interaktif olarak işlenecek. 

Unutmayın ki,  bedeniniz yaşadığınız tek kalıcı adrestir.

Siz onun gerçek hayat arkadaşısınız.

Kendinize iyi bakın çocuklar…

ENDERUN MODÜLÜ

BOTANİK

Doğada neler olup bitiyor?

Doğayı nasıl keşfedersiniz? Doğa ile aranızda nasıl bir bağ var?

Bitkiler dünyasına dair sizde neler var? Pratik bahçıvanlık ve bitki yetiştiriciliğini tecrübe etmek ister misiniz? Ekolojik dünyaya siz de bir katkı sunsanız nasıl olurdu? Dikili bir ağacınız olsun istersiniz öyle değil mi? İnsanın kendi yetiştirdiği sebze ya da meyvenin tadına da doyum olmuyor ne dersiniz?

Yaprağından bir bitkiyi tanıyıp ona selam verdiniz mi peki? Yaparak yaşayarak öğrenmek dedikleri bu olsa gerek sevgili bahçıvanlar…
Hadi bakalım iş zamanı…

“Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz.”

Hadis-i Şerif

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun