bÜTÜNCÜL KOÇLUK PROGRAMI

Bütüncül bir yaklaşım içinde öğrencilerimizin temel öğrenme becerilerine, sosyo-duygusal gelişimlerine, ilgi ve becerilerine yönelik değerlendirmeler yapılır. Bireysel görüşmeler gerçekleştirilir.

Bütüncül Yaklaşım Modeli ile yapacağımız yolculukta değerleri tanıma, hedef belirleme, kısıtlayıcı inançları yeniden çerçeveleme, motivasyon araçlarını tetikleme çevresel faktörleri lehinize çevirebilme gibi muhteşem uygulama ve tekniklerle başarıya ulaşmak artık eskisi kadar zor ya da imkansız değil…

Bu program kapsamında verilecek hizmetler:

 • YKS (LGS, TYT, AYT, YDT) SÜREÇ DANIŞMANLIĞI
 • AKADEMİK KOÇLUK (YAZILIM DESTEKLİ)
 • PROFESYONEL KOÇLUK (SİMURG KOÇLUK PROGRAMI)
 • KARİYER KOÇLUĞU
 • ZİHİN HARİTALARI
 • ANLAYARAK SÜPER HIZLI OKUMA, DİKKAT VE ODAKLANMA GELİŞTİRME (YAZILIM DESTEKLİ)
 • MİZAÇ ANALİZİ VE BESLENME PROGRAMI
 • POBA (PARAGRAF OKUMA BECERİLERİ ATÖLYESİ)
 • VELİ SEMİNERLERİ
MENTÖR, PROFESYONEL KOÇ (ICF/MYK BELGELİ),AİLE DANIŞMANI, CHARACTERİX UYGULAYICISI
MENTÖR, PROFESYONEL KOÇ (ICF/MYK BELGELİ), EĞİTİMCİ, CHARACTERİX KOÇU
PROFESYONEL KOÇ (ICF/MYK BELGELİ), EĞİTİMCİ
PROFESYONEL KOÇ(ICF/MYK BELGELİ)
PROFESYONEL KOÇ(ICF/MYK BELGELİ
AKILLI KOÇ, EĞİTİMCİ
YETİŞKİN HIZLI OKUMA DİKKAT VE ODAKLANMA EĞİTMENİ
AKICI OKUMA DİKKAT VE ODAKLANMA EĞİTMENİ

AKADEMİK KOÇLUK PROGRAMI

Öğrenciler için ders ve sınav başarısına yönelik, yaşam kalitesini geliştirici, öğrencinin ihtiyaç analizinin çıkarıldığı, esnek, çözüm ve hedef odaklı, yazılım destekli bütüncül bir koçluk programıdır.

 • Yazılım üzerinden “Öğren Kasın Modeli” ile koçluk,
 • Akıllı defter
 • Konu analizleri
 • Haftalık çalışma planı
 • Denemeler ve deneme analizleri
 • Seviyeye uygun kaynak önerileri ve kaynak takibi
 • Akıllı koç ile haftalık birebir görüşme ve takip
 • Sanal kütüphaneler
 • Ara tatil kampları
 • Veli seminerleri ve değerlendirme toplantıları

Ana başlıklarını içeren yazılım destekli Akademik Koçluk Programımız, doğru ölçümlerle öğrenciye eksikliklerini gösterir ve buna uygun çalışma metodu geliştiririz. Kişiye özel çalışma planı sunan bu sistem size özgü stratejiler geliştirmemize yardım eder.

Akademik koç, öğrenciyle haftada bir yüz yüze ya da çevrimiçi görüşerek yazılım üzerinden öğrencinin haftalık çalışma planını hazırlar. Yanlış- bos soru ve deneme analizleri, kaynak takibi de bu görüşmelerde yapılır. Ayrıca yüz yüze ya da telefonla haftanın ikinci görüşmesinde de süreç değerlendirilir. Görüşmelere belli aralıklarda mentörler de dâhil olur.

SİMURG PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMI

 • Öğrenmenin önündeki engeller neler?

  Neden çalışamıyorum?

  Neden netlerim artmıyor?

  Neden sürekli erteliyorum?

  Çok hızlı unutuyorum!

  Odaklanamıyorum!

  Çalışma planı yapamıyorum!

  Bugüne kadar ihmal ettiğiniz içinize sürprizlerle dolu bir yolculuk… Bilinçaltının gücünden yararlanma, yaşam kontratını değiştirme, zaman yönetimi, kendine söz geçirme, yaşamı değiştiren sihirli sözcüklerle tanışma, enerji vampirlerinden korunma, duygusal, fiziksel enerjinin dinamoları ve çok daha fazlası…

  SİMURG PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMI, öğrencilerin akademik ve sınav süreçlerindeki ihtiyaçları temelinde geliştirildi.

  * Bireyi tanıma ve bireyde farkındalık oluşturmak,

  * Öğrencinin öğrenme yöntemlerini ve bireysel özelliklerini ortaya çıkarma,

  * Etkili, verimli ve sistemli çalışmayı sağlama,

  * Hedef belirleme ve eyleme geçme,

  * Geribildirimlerle sürecin sağlıklı ilerlemesini destekleme,

  Profesyonel koçluk araçları ve pek çok destekleyici yöntem ve uzman ekibimizle öğrencimizin bu adımları atmasına rehberlik ediyoruz.

  Simurg Profesyonel Koçumuz öğrenciyle ayda iki bireysel görüşme yapar. Bu görüşmeler yüz yüze ya da çevrimiçi olabilir. 

  SİMURG PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMI, öğrenciyle yapılan bireysel görüşmelerin yanında ona balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek ve hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı farkındalıklar ve beceriler kazandırmak amacıyla ayda bir düzenlenen bir dizi eğitim programından oluşmaktadır.

  Simurg Profesyonel Koçluk Eğitim Programı;

  • NİYET VE POTANSİYELİN KEŞFİ

  • ETKİLİ VE KALICI ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

  • BİLİNÇALTI İLE TANIŞMA/İNANÇLAR/META KALIPLAR

  • HEDEF 101 VE KUANTUM BAŞARI VE MOTİVASYON UYGULAMALARI

  • DAHA ODAKLI BİR BEN: DİKKAT VE ODAKLANMA ÇALIŞMALARI

  • DUYGUSAL ZEKÂ VE DEĞİŞİM YÖNETİMİ (ÖZGÜVEN, ÖZ SAYGI VE ÖZ DENETİM) G

  • İLETİŞİM VE EMPATİ BECERİLERİ E

  • FARKINDALIK ATÖLYESİ VE NEFES UYGULAMALARI

  • SINAV STRATEJİLERİ, TEST TEKNİKLERİ VE ZAMAN YÖNETİMİ VE  DENEME ANALİZİ

SİMURG PROFESYONEL KOÇLUK HİZMETLERİNİ KİMLER VERİYOR?

Koçluk hizmetleri, alanında uzman MYK (Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu)  ve ICF(Uluslararası Koçluk Federasyonu) onaylı Profesyonel Koçlardan oluşan deneyimli bir ekip tarafından yürütülmektedir.

SİMURG PROFESYONEL KOÇLUK PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?

Programı Öğrenci Ajandası koçluk paketlerimiz dâhilinde bireysel olarak alabileceğiniz gibi okul, dershane, etüt merkezleri kurumsal olarak da programa dâhil olabilirsiniz .Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SINAV KAYGISINI YÖNETME

Zaman zaman can sıkıntısını çaresizlik olarak algılıyorsanız, canınız ders çalışmak istemiyor ve istediğiniz sonucu alamıyorsanız… Yapmak istediğiniz şeyle yapmak zorunda olduğunuz şey sizde çelişki yaratıyor ve sizi bunaltıyorsa, iyi şeyler istiyor ancak ne istediğinizi bilmiyorsanız… Başladığınız işi yarım bırakıyorsanız, birileri şu veya bu şekilde canınızı yakıyor duygularınızın ayarlarıyla oynuyorsa, gerçekte yapabileceklerinle yaptıkların arasındaki fark mutsuzluk yaratıyorsa sınav kaygısı başlamış ve stres giderek yükseliyor demektir.

Sınav hazırlık sürecinin en önemli ayaklarından biri ve hatta belki de en önemlisi sınav stresini yönetebilmektir. Bu nedenle çokça dikkate alınması ve kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Zaman bilgi zamanı değil, bilgiyi kullanabilme zamanı. İhtiyaç duyduğunuz bilgiye birçok kaynaktan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi bildiklerinizi uygulayabilmeyi de “Sınav Kaygısını Yönetme” programımızda bulabileceksiniz.

MİZAÇ ANALİZİ

İnsan bir sistemler bütünüdür. Öğrenciyi yalnızca akademik yönden değil, her açıdan ele almak önemlidir. Çünkü duygular fizik bedeni ve mizacı etkiler. Adalet aslana et; ata ise ot vermektedir. Aksi halde doğaya aykırı hareket etmiş oluruz. Burada yapılması gereken şey ihtiyacı olanı kişiye sunmaktır.

MİZACA GÖRE BESLENME PROGRAMI

Beslenme bilişsel performans ile bağlantılıdır. Beslenme- beyin ilişkisi iyi kurulduğunda beyin faaliyetlerindeki düzelme hemen fark edilebilir. Maalesef öğrencinin başarısızlığı veya öğrenme güçlüğü sadece öğrencinin ders çalışma performansına bağlanmaktadır. Dengesiz ve yanlış beslenmeden dolayı öğrendiğini unutan bir öğrencinin öğrendiklerini hatırlaması ve başarılı olması nasıl mümkün olabilir ki? Özellikle öğrenme yetersizliği yaşayan ve unutkanlık sorunu olan öğrencilerimiz bu konuda yanınızdayız.

ZAMAN YÖNETİMİ

Bütün gün süren dersler, öğrenilecek yeni konular, çözülecek testler, denemeler… Yitip giden ve hiç yetmeyen zaman… Hep günün gerisinde kalmak… Andan kopmak…” Artık yeteeeeer!..” dediğinizi duyar gibiyiz.

Zamanın bereketini yaşamak için zamanı yönetmeyi bizimle öğrenebilirsiniz.

ZİHİN HARİTALARI

Hatırlamanız gereken çok şey var ama hatırlamıyor musunuz? Not tutarak öğrenmek istiyor ancak öğrendiklerinizi kalıcı hale getiremiyor musunuz? Hem sağ beyninizi (Hayal gücü) hem de sol beyninizi (Mantık, sıra, düzen) kullanarak doğru ve kalıcı şekilde öğrenmeye ne dersiniz?

Zihin Haritaları anahtar kelimeler ve resimlerle konunun bütününü tek sayfada toplamanızı sağlayarak zihninizdeki karmaşayı azaltabileceğiniz görsel bir not alma tekniğidir. Zihin haritaları ile öğrenmeyi öğrenmenin tadına varacaksınız. Özellikle sınav sürecinde zamanla yarışırken daha kolay, pratik ve kalıcı öğrenmenin yöntemlerini keşfedeceksiniz

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun