Türkiye Beyazay Derneğinin kısa adı Teknofest olan Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde açtığı stantta Tefviz Der ( Tefviz Eğitim Kültür ve İletişim Derneği)   de çocuklara ve gençlere yönelik etkinlikleriyle yer aldı.

Tefviz Der yönetici ve üyeleriyle birlikte Türkiye Beyazay Derneği Isparta Şube yönetiminin de katıldığı festivalde Genel Başkan Lokman Ayva, Engelsiz Yaşam Teknolojileri standını ziyaret etti. Tefviz Der Başkanı Nagihan Akkoç ve Başkan Yardımcısı Semra Çöl ile Türkiye Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva, iki dernek arasında bundan sonra yapılabilecek işbirliği ve projeler üzerine verimli bir görüşme gerçekleştirdi.

 

Sadece Ankara’dan değil, Türkiye’nin 81 ilinden ve hatta dünyanın çeşitli ülkelerinden milyonlarca insanın merak ettiği, birçok etkinliğin yer aldığı ve gösterilerin düzenlendiği TEKNOFEST’e Beyazay Derneği ile birlikte Tefviz Der bünyesindeki Tefviz Akademi, Tefviz Çocuk Akademisi ve Öğrenci Ajandası eğitmenleri, öğrencileri ve velileri de katılım sağladı.

Tefviz Çocuk Akademisi resim terapisi eğitmeni rehberliğinde Teknofesti renklendiren çocukların, akıl ve zekâ oyunları eğitmeniyle sınırları zorlayan gençlerin etkinliklere ilgisi yoğundu.

Öğrenci Ajandasının MYK ve ICF belgeli Profesyonel Koçlarının özellikle sınav öğrencilerine ve velilerine yaptığı koçluk çalışmalarını stantta yer alarak bizzat anlatan bu yılın YKS şampiyonları gençlerimizin coşkusu kayda değerdi.

Toplumun tamamıyla bütünleştirmeyi amaçlayan TEKNOFEST, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı “2030 Engelsiz Yaşam” vizyonu doğrultusunda harekete geçerek bireylerin fiziksel yetenekleri ne olursa olsun herkesin daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden gençleri destekliyor.

“TEKNOLOJİ TABANLI, KALİTELİ VE YENİLİKÇİ EĞİTİM OLANAKLARINA ERİŞMESİNE OLANAK SAĞLAYAN PROJELER GELİŞTİRİLİYOR.” 

Farklı gelişim özelliklerine sahip olan bireylerin sosyal hayata etkin katılım göstermelerini kolaylaştıran ve toplumun her kesimi için mekânsal, sosyal ve kültürel erişilebilirliği sağlamak amacıyla geliştirilen projeler Engelsiz Sosyal Yaşam temasında değerlendiriliyor. Yenilikçi, sürdürülebilir ve evrensel tasarım ilkeleri ile uyumlu teknolojik proje fikirlerinin geliştirileceği tema kapsamında özel gereksinimli bireylerin toplumla bütünleştirilmesi hedefleniyor.

‘Hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı değiliz.’

Ortak çalışmalarla tek tek elde edeceğimizden fazlasını elde edebiliriz, üstelik üreteceğimiz değer de çok daha yüksek olur. Hiçbirimiz hepimiz kadar hızlı, verimli, başarılı ve üretken değiliz.

Bu nedenle Tefviz Der Başkanı Profesyonel Koç ve Eğitimci Nagihan Akkoç, profesyonel koçluk çalışmalarının yürütüldüğü Tefviz Der çatısı altında “Engelsiz Sosyal Yaşam” vizyonuna destek olmak için hem bireysel çalışmalarla hem de eğitim projeleri üreterek bu alandaki çalışmaları desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

Ayrıca tüm TEFVİZ DER ailesi olarak Ankara Teknofestte yer alan, başta Türkiye Beyazay Derneği olmak üzere bireylerin fiziksel yetenekleri ne olursa olsun herkesin daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmak için sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden tüm yetkililere ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

Share This Story, Choose Your Platform!

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun