TEFVİZ SİYER-İ NEBİ OKUMALARI

     Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin daha iyi bilinmesi, anlaşılması, tanınması, kavranması; aradaki zaman ve mekân farkları ne kadar uzarsa uzasın, Efendimiz’le (sas) beraber yaşama imkânının yeniden elde edilmesini sağlamak…

    Sanki aramızdan hiç ayrılmamış gibi evde, işte, sofrada o da varmış gibi bir ruh haline bürünmek, o yanı başımızdaymış gibi yaşamanın tadına varmak…

     “Muhabbet marifet ile olur.” ilkesi gereği, Efendimiz’in (sas) saadetli ve bereketli hayatını daha iyi anlamak…

     Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) bizim için en güzel örnek, en kâmil insan, en büyük rehberdir. O’nun (s.a.v) halinden, davranışlarından, sözlerinden alacağımız en ufak bir hissenin ahirette bizi karşılayacak büyük bir sermaye olacağının farkındayız.

     O’nun ahlakıyla ahlaklanmak, sünnetini tatbik etmek ve böylece Allah Teâlâ hazretlerinin sevgisine ve mağfiretine mazhar olmak için önce Rasûlullah’ı sevmek, sevmek için de tanımak gerekir. Nitelikli bir siyer okuması yapmak ve O’nu tanımak için gayret sarf etmek her Müslümanın daima gündeminde olması gereken bir davranıştır. Bunun yolu da şüphesiz Siyer-İ Nebi okumaktan geçer.

     Siyer okumak, kemale ermiş olan dinimizin o günkü olaylara nasıl bir çözüm sunduğunu kavrayarak günümüzü daha sağlıklı değerlendirmemize katkı sağlar.

      Bizler de günümüz olaylarını, hayatı Müslümanca okuyabilmek için Tefviz-Der çatısı altında Tefviz Akademiden eğitim alan veya Öğrenci Ajandasında velimiz olan hanımlara yönelik Siyer-i Nebi Okumalarını yapmaktayız. İki farklı grupta yaklaşık üç yıldır hanımlar çevrimiçi derslere katılmaktadır.

     Kaynak eserleri okumanın yanında ödevlendirmeler ve sunumlar da yapan gruplarımız arasında interaktif bir eğitim sürecinin katkısıyla ünsiyet de oluşmaktadır.

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun