LGS grubu sınav hazırlık eğitim destek programı kapsamında Şehit Komiser Muhsin Kiremitçi İmam Hatip Ortaokulu ile TEFVİZ- DER işbirliğinde; öğrencinin potansiyelini keşfetmesi,  farkındalıklar kazanması,   LGS sürecini sağlıklı şekilde sürdürmesi, sorun değil, çözüm odaklı düşünebilme becerisi kazanabilmesi,  sorumluluk alabilmesi, hedefe doğru harekete geçebilmesi ve sınav engellerini aşabilme becerisi kazanması için öğrenciyi destekleyecek ve sınav yolculuğunda ona profesyonel koçluk yaklaşımıyla  eşlik  edecek bir “Koçluk  Hizmeti” programı protokolü imzalandı.

Bütüncül Koçluk çalışmaları içerisinde yapılan çalışmalar:

  • bireyi tanıma, farkındalık oluşturma,
  • öğrenme yöntemlerini ve bireysel özellikleri ortaya çıkarma,
  • etkili, sistemli ve verimli çalışmayı sağlama,
  • hedef belirleme ve eyleme geçme,
  • – başarıyı engelleyen unsurları ortadan kaldırma,

      *Öğrenmenin önündeki engeller

   *Neden çalışamıyorum?

    *Neden netlerim artmıyor?

     *Sürekli erteliyorum!

     *Çok hızlı unutuyorum!

     *Odaklanamıyorum! Dikkatim çok dağılıyor!

  • özgüveni arttırma, sınav stresiyle başa çıkabilme
  • kariyer belirleme vb.

 

LGS hazırlık çalışmalarının kalitesini arttırmak, öğrencinin potansiyelini keşfetmesine yardımcı olarak performansını en üst düzeye çıkarmak, dikkat-odaklanma,  motivasyon vb. sınav engellerini aşmak, sınav sürecini eğlenceli, keyifli, verimli bir hale getirerek öğrenciyi bilinçaltının gücüyle desteklemek amacıyla geliştirilen proje kapsamında MYK belgeli profesyonel koçlardan oluşan bir ekip  öğrencilerle birysel çalışmaların yanında grup eğitimleri de verdi.

Proje sonunda öğrencilerdeki performans artışı, sınav sonuçlarındaki başarı oranı kayda değerdi. Velilerin de seminerlerle sürece dahil edildiği proje olumlu sonuçlar vererek  Bütüncül Koçluk Programımızın etkisini bir kez daha gösterdi.

Share This Story, Choose Your Platform!

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun