SAHABİYE MODÜLÜ

Resim Terapisi

Dünyanın ve ülkemizin sanat dolu sokaklarında da güzel yolculuklar yapmaya hazır mısınız?

Sanat eğitimcileri ve terapisti uzman eğitmenlerimizle harika resim tekniklerini kadım ritüellerimiz hoşça vakit geçirerek geçirdikleri yerlerde. Zengin içeriğimiz ile STEM, tasarım, mühendisliğin üretilebileceği bununla birlikte dünya ve etkinliklerin sanat dolu sokaklarında da güzel yolculuklar yapacaksınız. Her çizginizde, her renkte, resminizde eğitmenimizin rehberliğinde keşfedecek ve belki de hiç fark etmediğiniz yeteneğinizi fark edebileceksiniz.

Sanat terapi uygulamaları ile evde çatışma ve çözümleri çözme, kişilerin aralarındaki uygulamalarını, streslerini gösterme, düzenlemeye, öz saygılarını ve öz bilinçlerini arttırmaya yardımcı olmayı istiyoruz.

Günlük yaşamın stresinden arınıp ortaya çıkaracağınız geri dönüşüm projeleri ile doğa ile dost, kendi el emeğiniz ve orijinal fikirlerinizle harika ürünler üretenye hazır olun çocuklar!

SAHABİYE MODÜLÜ

Öğreterek Öğreniyoruz…

Romalı filozof Seneca, “Öğretirken öğreniyoruz” der. Öğreterek öğrenme etkin öğrenme modellerinden birisidir.

“Öğreterek Öğreniyorum” derslerimizle öğrencilerimiz uzman eğitmenimiz rehberliğinde daha kaliteli ve kalıcı bir öğrenme deneyimi yaşayabilmek için sırasıyla öğreniyor, uyguluyor ve ardından görevi devralıp öğrendiklerini başkalarına öğretiyor. 

Öğretirken öğreniyorum derslerimizde öğrencilerimiz birer öğretmene dönüşür ve şu işlemleri gerçekleştirirler:

1-Öğretmeyi seçtiği alanla ilgili bir dersin kitapçığı oluşturmak,

2-Aynı alanla ilgili video, slayt ya da kısa film hazırlamak,

  1. Çalışmalarını dijital sınıf ortamında sunmak.

Bir yıl sonrasını düşünürsen tohum ek. Ağaç dik, on yıl sonrasıysa tasarladığın. Düşünüyorsan yüz yıl sonrasını o zaman halkı eğit. Bir kez tohum ekersen, bir kez ürün alırsın. Bir kez ağaç dikersen, on kez ürün alırsın. Eğer eğitirsen toplumu Yüz kez olur bu ürün. Birisine bir balık versen, bir defa doyar. Balık tutmayı öğret ki, doysun ömür boyunca. 

Kuan Tzu

Bizimle İletişime Geçin

Tefviz Akademiyle Tanışmak İçin Formu Doldurun